NASZE PROJEKTY

„Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie” (Mt 10, 7) – ten werset przyświeca nam przy realizacji naszych głosowych projektów. Wszystkie powstały w oparciu o filary naszej wspólnoty: Słowo Boże, jedność chrześcijan, Izrael i powtórne przyjście Jezusa. A wszystko po to, aby przygotować drogę Panu (Iz 40, 3).

W jaki sposób to robimy?  Poznaj nasze głosowe projekty i inicjatywy.

Środowe spotkania Głosu na Pustyni

Sercem naszej posługi są spotkania wspólnoty Głos na Pustyni. W środowe wieczory gromadzimy się na wspólnym uwielbieniu, modlitwie, słuchaniu nauczań i karmieniu się Słowem. To przede wszystkim czas spotkania z Bogiem. Każdy może do nich dołączyć – te spotkania to nasza służba dla tych wszystkich, których posyła do nas sam Pan.

Naszym pragnieniem jest jak najszybszy powrót do środowych spotkań – obecnie spotkania się nie odbywają, ponieważ jesteśmy na etapie adaptacji i remontu nowego miejsca.

Nie wszystko jedno

Projekt „Nie wszystko jedno” powstał z pragnienia budowania mostów i burzenia stereotypów wśród chrześcijan, którzy pragną życia w jedności bez klasyfikacji na tych lepszych i tych gorszych, bez dyskryminacji i dominacji, bez wrogości. Nie chcemy, aby uczniowie Jezusa stawali przeciw sobie, ale na wspólnym froncie, na fundamencie, którym jest sam Jezus Chrystus. Modlimy się i pracujemy, aby zrealizować Boże marzenie – „aby byli jedno.” W ramach projektu realizujemy podcast, który porusza temat jedności chrześcijan.

Wszystkie odcinki znajdują się na stronie projektu: www.niewszystkojedno.pl

JUŻ CZAS. napiszmy historię razem

Spotkanie JUŻ CZAS zgromadziło w Łodzi w lutym tego roku ponad 600 liderów Kościołów chrześcijańskich wielu denominacji, którzy przez trzy dni spotykali się wokół Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego, aby trwać razem w uwielbieniu i modlitwie, pokucie rozważaniu Słowa, wykładach, świadectwach, warsztatach, przestrzeni dyskusji i dzielenia sercem oraz wspólnych posiłkach. Współorganizowanie tego wydarzenia było dla nas wielkim przywilejem i radością. Cały czas dostajemy wiadomości dotyczące owoców tego spotkania i cieszmy się, że Duch Święty wykorzystuje to, co podczas niego się wydarzyło, do budowania mostów wśród wierzących w Jezusa.

Więcej o spotkaniu przeczytasz na: www.juzczas.org

Projekt Medyka

Bardzo zależy nam, aby nasza pomoc Ukrainie miała nie tylko duchowy i modlitewny wymiar, ale również, aby ten wymiar był społeczny, praktyczny i konkretny. Dlatego nawiązaliśmy kontakt z organizacją Medyka – Społeczny Punkt Pomocy Ukrainie, która koordynuje pomoc humanitarną dla Ukrainy. Od samego początku wojny w Ukrainie naszym celem było przygotowywanie i organizowanie długoterminowej pomocy. Dlatego jako Głos na Pustyni chcemy kontynuować zbiórkę darów oraz środków finansowych i regularnie jeździć z transportem humanitarnym do Medyki.

Wydawnictwo

Stworzyliśmy wydawnictwo Głos na Pustyni po to, aby dzielić się wartościowymi treściami. Do tej pory wydaliśmy dwie książki „Życie w Chrystusie” o. Raniero Canatalamessy, „Jedność” Dana Almetera, płytę zespołu PAW oraz płyty z nauczaniami wygłoszonymi podczas środowych spotkań Głosu na Pustyni. Nasze nauczania możesz pobrać za darmo z naszego Sklepu www.sklep.glosnapustyni.pl

Chrześcijańska Poradnia Psychologiczna Shalom

Nasza poradnia powstała jako odpowiedź na wielkie zapotrzebowanie miejsca z wartościami, w którym można otrzymać profesjonalną pomoc psychologiczną. Pracujący u nas specjaliści są chrześcijanami, a jednocześnie zdobywają bogate naukowe doświadczenie, aby móc kompetentnie i rzetelnie pomagać tym, którzy potrzebują pomocy wolnej od nurtów innych duchowości. Nasz zespół ma za zadanie pomóc w odzyskaniu pokoju, wewnętrznego zintegrowania poprzez przepracowanie dotychczasowych trudnych doświadczeń, trudnych życiowych historii i zranień. Więcej informacji znajdziesz na stronie naszej Poradni:  www.poradniashalom.pl

Kurs małżeński

Kurs Małżeński jest to seria ośmiu sesji, których celem jest pomoc parom małżeńskim wzmocnić ich relację. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze. Jest to wspaniała okazja aby spędzić czas razem jako para przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Kurs Małżeński jest bardzo praktyczny i z pewnością pomoże wam wzmocnić relacje i budować zdrowe małżeństwo, które będzie trwać „póki śmierć was nie rozłączy”.

Więcej o kursie małżeńskich przeczytasz na: www.kursmalzenski.glosnapustyni.pl

Serce Ojca

Warsztaty Serce Ojca zrodziły się z pragnienia podzielenia się doświadczeniem bycia Synami i Córkami Króla, doświadczeniem godności wnoszącej w nasze życie bezpieczeństwo, sens i pokój. Sami dotykamy dobroci Boga Ojca od czasu przyjęcia do swojego życia Jego Syna Jezusa, jednak w ostatnich kilku latach rośnie w nas przynaglenie, aby przeszczepiać Jego Serce kolejnym synom i córkom. Wierzymy, że te warsztaty pozwolą każdemu uczestnikowi przyjąć bliskość i troskę dobrego Boga!

Więcej o warsztatach przeczytasz na: www. www.glosnapustyni.pl/projekty/serce-ojca

Jestem więc tańczę

Poprzez warsztaty Jestem więc tańczę, chcemy przybliżać formę modlitwy, jaką jest uwielbienie tańcem. Podczas tego czasu uczymy się, jak słuchać tego, co On chce do nas mówić przez tę formę wyrazu. Wierzymy, że spotkanie z Bogiem w tym sposobie modlitwy, który nie jest tylko pustą formą, ale niesie w sobie głębię wypływającą z poruszenia Ducha w nas, ma swoje przesłanie, które dotyka serca Boga oraz drugiego człowieka.

Więcej o warsztatach przeczytasz na: www.jestemwiectancze.glosnapustyni.pl